Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

6 ARALIK 2017

YENİMAHALLE NAZIM HİKMET KONGRE VE SANAT MERKEZİ

Saat: 19:30

 

PAWEL KOWALSKI (POLONYA), PİYANO

ŞEFİKA KUTLUER,FLÜT  

 

“POLONYA’NIN ALTIN ÇOCUĞU İLE CHOPIN GECESİ” 

Ve… Şefika Kutluer de Chopin çalıyor

  

 

 

8. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali’nin 3. Konserinde Polonya’nın harika Chopin yorumcusu Pawel Kowalski Şefika Kutluer ile birlikte sahne alıyor. Kutluer Klasik repertuarın romantik bestecisi Chopin’in eserlerini flüt ile seslendirecek. Ayrıca Pawel Kowalski çok sevilen eserlerle piyanodaki virtüözitesini gösterirken izleyicileri Polonya’nın doğal ve romantik güzellikleri ile buluşturacak.

————————————————————-

Pawel Kowalski; Polonyalı ünlü besteci Witold Lutoslawski’nin özel bursu ile Köln, Varşova ve Vankover’de piyano öğrenimini tamamladı. Pawel; Mozart, Beethoven, Chopin, Brahms, Paderewski, Saint Saens, Ravel, Poulenc, Scriabin, Rachmaninov, Gershwin, Szymanowski, Górecki, Kilar, Panufnik ve Szpilman’ın eserlerini çalan, çeşitli resital programları yapan, oda müziği ve caz müziğinin önemli eserlerine yer veren Polonya’nın çok yönlü bir müzisyenidir.

Pawel Kowalski Variova’daki ilk konserini Witold Lutosławski yeni eserinin Polonya’daki ilk seslendirmesini bestecinin yönetiminde yaparak vermiştir.  Bu konser bu önemli eserin Krystian Zimerman tarafından 1 yıl önce yapılan dünyadaki ilk seslendirmesinden sonraki ilk konserdir.

Pawel Kowalski 4 kıtada 40 ülkede konserler vermiştir. Chopin, Beethoven, Brahms, Zarębski ve Panufnik’in eserlerinden CD kayıtları yapmış ve birçok radyo ve televizyon yayınında çalmıştır. 6 farklı uluslararası piyano yarışmasında jüri üyesi olmuştur.

 

“Kowalski benim konçertomu en hassa şeklide çalan çok kabiliyetli ve zeki bir müzisyendir”

Witold Lutosławski

 

“ Kowalski’nin müthiş müzikalite, duygu dolu ve mükemmel teknik ile karakterize olan çalışından çok etkilendim.”                                                                                        

Andrzej Panufnik

 

“Bu harika piyanist ve harika müzisyenden; klavyeye hükmedişinden, müziğin derinlilerini kavrayışından ve müziğin vermek istediklerini anlayıp aktarabilme kabiliyetinden müthiş etkilendim. Bu şahane piyanist insani ve müzikal potansiyelini tamamı ile kullanırken hafızasındaki çok büyük bir repertuara hükmediyor.”

Yehudi Menuhin

  

 

1. Kategori – 40 TL-Öğrenci 25 TL
2. Kategori – 30 TL-Öğrenci 20 TL

 

Katkıları için Polonya Büyükelçiliği’ne ve Salon tahsisi için Yenimahalle Belediye’sine teşekkür ederiz.