20 ARALIK 2016

İSTANBUL ZORLU PSM – DRAMA SAHNESİ

Saat: 20:00

 

BEATLES & ELVIS GO BAROQUE

Düzenlemeler, Şef & Klavsen: Peter Breiner

Solist: Şefika Kutluer

Bilkent Yaylı Çalgılar Orkestrası

“Sihirli Flüt” ünvanlı uluslararası sanatçımız Şefika Kutluer adına düzenlenen festivalin 7.si bu sene 2-20 Aralık 2016 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul’da gerçekleşiyor.

Festival 20 Aralık Salı akşamı İstanbul’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sıra dışı bir konserle tamamlanıyor. Şefika Kutluer ve Peter Breiner yönetimindeki Bilkent Yaylı Çalgılar Orkestrası John Lennon’un “Imagine’i ile başlıyorlar konserlerine. Şefika Kutluer; Pop dünyasının klasikleşmiş eserleri, “Beatles” ve “Elvis Presley”in unutulmaz parçalarının Barok tarzda klasik müziğe Peter Breiner tarafından uyarlanmış düzenlemelerini Peter Breiner yönetimindeki Bilkent Yaylılar Orkestrası eşliğinde seslendiriyor.

New York’da yaşayan Peter Breiner besteci, aranjör, piyanist ve şef olarak yaptığı çalışmalarla dünya çapında tanınan ve 200’ün üzerinde CD kaydı olan bir sanatçı. Sanatçının bu akşam örneklerini dinleyeceğiniz “Beatles Go Baroque” ve Elvis Goes Baroque” adlı CD’leri uzun yılardır satış rekorları kırmaktadır.  

Konser, Şefika Kutluer’in İngiliz Kraliyet Filarmoni orkestrası eşliğinde kaydettiği “World of Lullabies” (Ninniler Dünyası) albümünden, John Lennon’ın derin anlamlı parçası “Imagine”in sözleri ile başlayacak. Imagine’ın sözleri günümüz dünyasında gerçekleşmesini hayal ettiğimiz barış, birlik ve sevgi mesajları içermekte.

Breiner’ın  “Beatles Concerto Grosso No.2” adlı eserinde; Beatles’ın “A Hard Day’s Night”, “Girl”,  “And I Love Her”, Paperback Writer” ve “Help” isimli parçalarını dinlerken Vivaldi’nin 4 Mevsim keman konçertolarını işiteceksiniz.

Breiner’ın “Beatles Concerto Grosso No.3” adlı eserinde ise Bach’ın 2 No’lu Flüt Süiti’nin çağrışımı ile Beatles’ın “The Long and Winding Road”, “Eight Days a Week”, “She is Leaving Home”, “We can Work It Out”, “Hey Jude” ve “Yellow Submarine” isimli “hit” eserleri “Barok” tarzda sunuluyor.

Breiner’ın, Elvis Presley’in ünlü eserleri üzerine yazdığı, “Flute Concerto Grosso No.2”de Şefika Kutluer ve Peter Breiner yönetimindeki Bilkent Yaylılar Orkestrası bu kez Presley’in dünyasında bir yolculuğa çıkıyorlar. Elvis Presley’in unutulmaz eserleri; Jailhouse-Rock, Blue Moon, Let It Be Me, Put the Blame On Me, Mean Woman Blues, You Are the Devil in Disguise, You Don’t Have to Say You Love Me, Stuck on You, Love Me Tender ve Wooden Heart Peter Breiner’ın aranjeleri ile barok tarzda tekrar hayat buluyor.

PROGRAM

“BEATLES & ELVIS GO BAROQUE”

ŞEFİKA KUTLUER,FLÜT

BİLKENT YAYLI ÇALGILAR ORKESTRASI

DÜZENLEMELER, ŞEF & KLAVSEN: PETER BREINER

 

Peter Breiner ….. “Beatles Go Baroque” Beatles Flute Concerto Grosso No: 3

        “The Long and Winding Road”

         “Eight Days a Week”

         “She is Leaving Home”

          “We can Work It Out”

          “Hey Jude” 

          “Yellow Submarine”

Peter Breiner … Beatles Go Baroque”  Beatles Flute Concerto Grosso No:2

          A Hard Days Night

          Girl

          And I Love Her

          Paperback Writer

          Help

Peter Breiner…. “Elvis Goes Baroque”  Flute Concerto Grosso no:2

          Jailhouse Rock

          Blue Moon

          Let it be me

          Put the Blame on me

          Mean Woman Blues

 

 

Katkılarından dolayı Amadeus/Türkiye’ye teşekkür ederiz.