SİHİRLİ FLÜT ŞEFİKA KUTLUER GORDİON ANTİK KENTİ VE SİVRİHİSAR’DA YARDIM KONSERLERİ VERDİ.

ŞEFİKA KUTLUER UNESCO KORUMASINA YENİ GİREN BELDELERİMİZDE DEPREMZEDELER İÇİN “BİR KONTEYNER EV DE BİZDEN” PROJESİ ÇERÇEVESİNDE KONSERLER VERDİ.. 

Dünyaca ünlü flüt virtüözümüz, Unicef’İn İyi Niyet elçisi, Sihirli Flüt Şefika Kutluer Türkiye’nin başkenti Ankara’nın geçtiğimiz günlerde “UNESCO Dünya Mirası Listesi”ne eklenen görkemli arkeolojik alanı Gordion Antik Kentinde ve Sivrihisar’da iki konser verdi..

Şefika Kutluer de Ankara’da doğan bir sanatçı olarak bu beldeler için yapmış olduğu çalışmaları birer konserle taçlandırma amacıyla 22 Ekim Pazar günü iki konser vermiştir..

Ünlü Midas efsanesinin merkezi Gordion’daki konseri verdikten sonra aynı gün Sivrihisar’da Surp Yerortutyun Kilisesinde çalan Şefika Kutluer bu konserlerin geliri ile depremzedeler için bağışlanacak konteyner ev projesine katkıda bulunmuştur.

Gordion’un Unesco koruması altına girmesinin ardından Unesco’dan ikinci müjdeli haber de hemen ardından gelmişti ve Ankara’nın yüzlerce yıl öncesinden kalan değeri Arslanhane Camii’nin de aralarında yer aldığı Sivrihisar’daki Ulu Camii, Konya’daki Eşrefoğlu Camii, Kastamonu’daki Mahmut Bey Camii, Eskişehir- Afyonkarahisar’daki Ulu Camii’nden oluşan Türkiye’nin Selçuklu’dan kalan beş ahşap tavanlı ve ahşap destekli ünlü camileri UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girdi.

5 kıtada sayısız ülkede konserler vererek ülkemize temsil etmekte olan Kutluer Unicef’in İyi Niyet Elçisi olarak dünya çocukları için faaliyetlerde bulunmakta ve uzun yıllardır her vesile ile yardım konserleri yapmaktadır.

Birçok yardım derneği adına konserler veren Kutluer düzenlemekte olduğu festival (www.sefikakutluerfest.com ) çerçevesinde de yardım konserleri yapmaktadır.