9 Aralık 2015

MEB Şura Salonu, Beşevler

Sunum: 19:30

Konser: 20:00

 
Konserden önce Araştırmacı – Gazeteci Özgen Acar, “Başkentler diyarı Anadolu” konulu bir sunum yapmıştır.

ESKİŞEHİR TEPEBAŞI BELEDİYESİ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI

ŞEF : Ramazan ALBAYRAK

Şefika Kutluer programın bir bölümünde solist olarak yer aldı.

UNICEF (Tarım İşçisi Çocukları Fonu)  Bağış Konseri

 

KONSER ÖNCESİ DUYURU VE BİLGİLER:

BU KONSERE GELEREK HEM UNICEF’İN “TARIM İŞÇİSİ ÇOCUKLARI FONU”NA YARDIMDA BULUNUNUZ HEM DE ÇOCUKLARINIZA KLASİK MÜZİK SEVGİSİ AŞILAYINIZ.

Unicef’in İyi Niyet Elçisi Şefika Kutluer 9 Aralık Çarşamba akşamı Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nın konserini UNICEF yararına düzenleyecektir.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi “İki Elin Sesi Var” Çocuk Senfoni Orkestrasını kurarak bu alanda çok önemli bir hizmet yapmaktadır.  Çocuklar enstrümanlarla ilk tanıştıkları günden bu yana büyük aşama kaydederek neredeyse usta bir senfoni orkestrası gibi kemanlarını, viyolalarını ve kontrbaslarını çalmaktalar. Konserlerinin sonunda çaldıkları 10.Yıl Marşı’nı ise tüm salon hep bir ağızdan söylemekte.

Unicef’in “iyi niyet elçisi” olan Kutluer bu güne kadar çocuklara yönelik birçok projeye de imza attı ve “Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrası’nın konserine özel bir önem veriyor. Tüm aileleri bu konsere, çocukları ile birlikte katılmaya çağırıyor ve çocukların klasik müziğe bu güzel örnekle ısınmalarına vesile olmayı istiyor.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ahmet Ataç, “

Bu programda her şey birbiriyle bağlantılıdır. Sosyal boyut ve müziği öğrenme asla birbirinden ayrı değildir. Müzik yaşamı dönüştürebilir, çocukluk çağındaki tehditlere karşı mücadele için güçlü bir araç olabilir. Birlikte müzik yapmak ; Daha iyi bir yurttaş olmak, başka insanları ve kültürleri önemsemek, birlikte çalışarak yeteneklerini geliştirmek, tehditlerle birlikte mücadele  edip dayanışmayı ve güçlü olmayı sağlamaktır. Bu program çocuklarımıza ve ailelerine umut , saygı, neşe ve özgüven sağlayacaktır.” demektedir.

SALONU DOLDURAN TÜM ANKARALI SANATSEVERLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

Bu önemli konserden önce de Araştırmacı – Gazeteci Özgen Acar “ Başkentler Diyarı Anadolu” konulu bir sunum yaptı.

İlgi çeken sunumda; Hitiler’den Frigler’e, Roma’dan Bizans Selçuklu ve Osmanlı’ya Anadolu’nun yaklaşık 5000 yıllık devlet geleneğinde bu topraklarda başkentlik yapmış yerleşimlerin tarihsel öyküsü anlatıldı.

1. Kategori – 17.50 TL-Öğrenci 12.50 TL
2. Kategori – 12.50 TL-Öğrenci 7.50 TL
3. Kategori – 7.50 TL
 
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’ne Çocuklara, Sanata ve Festivalimize yaptıkları çok değerli katkıları için teşekkür ederiz.