6 Kasım 2014

DTCF Farabi Salonu, 19:00

Resitalden önce

Prof. İlber Ortaylı

“Bilim, Kültür, Eğitim”

konulu bir konuşma yapacaktır.

Kore’nin dahi piyanisti Jeung Beum Sohn’un Resitali

PROGRAM:

Bach Well Tempered Klavier book.2 no.6 in D minor

Chopin Etudes op.25

No:6 No:7 No:8 No:9 No:10 No:11 No:12

Ravel ‘Alborada del gracioso’

-ARA-

Beethoven Sonata no.32 op.111

Granados Goyescas no.1 ‘Los Requiebros’


Kore’yi temsil eden yükselen yıldız, Piyanist SOHN Jeung Beum’un piyano resitali Güney Kore’nin klasik müzik de de geldiği üstün seviyeyi gösteriyor.

Piyanist SOHN Jeung Beum, Kore Ulusal Sanatlar Üniversitesi’nden mezun olup şimdi  Almanya’da performans gösteren, çocukluğundan beri, dahi olarak dikkat çeken başarlı ve genç bir müzisyendir. 2011 yılında George Enescu Uluslararası Yarışması’nda en büyük ödülü alarak uluslararası sahnelerin aranan yeteneği olmuştur.

Piyanist SOHN Jeung Beum4 yaşındayken Piyano çalmaya başlamıştır. 8 yaşındayken Kumho Pridigy Konserini vermiştir. 2008 yılında Kore Ulusal Sanatlar Üniversitesi’ne girmiştir. Joong-Ang, Ewha ve Kyunghyang gibi Kore’nin ünlü müzik yarışmalarında 1. olmuştur. Kore Kültür, Spor ve Turizm bakanlığı tarafından düzenlenen Kore Ulusal Öğrenci müzik yarışmasında ödül almıştır. Kore ve Çin diplomatik ilişkilerinin 7. Yıldönümü etkinlikleri adına düzenlenen konseri, Kumho “Dahiler” konseri gibi birçok konserde yeteneğini göstermiştir. Seul Filarmoni Orkestrası’nda solist olarak yer almıştır. Almanya’da Hochschule Für Musik und Theater München’de Prof. Arnulf con Arnim ile ustalık çalışmalarına devam etmektedir.

Kore Büyükelçiliği’ne, salon tahsisi için Ankara Üniversitesi Rektörüne ve konaklama sponsoru Limak Ambassador otel’e teşekkür ederiz.



 

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği