26 KASIM 2021 – Antalya Türkan Şoray Kültür Merkezi – 20:00

Beatles & Elvis Go Baroque

European Baroque Players

Solist: Şefika Kutluer

Düzenlemeler: Peter Breiner

Peter Breiner ….. “Beatles Go Baroque” Beatles Flute Concerto Grosso No: 3

– “The Long and Winding Road”

– “Eight Days a Week”

– “She is Leaving Home”

– “We can Work It Out”

– “Hey Jude”

– “Yellow Submarine”

Peter Breiner…. “Elvis Goes Baroque” Flute Concerto Grosso no:2

– Jailhouse Rock

– Blue Moon

– Let it be me

– Put the Blame on me

– Mean Woman Blues

Peter Breiner … Beatles Go Baroque” Beatles Flute Concerto Grosso No:2

– A Hard Days Night

– Girl

– And I Love Her

– Paperback Writer

– Help

 

BEATLES & ELVIS GO BAROQUE

SİHİRLİ FLÜT ŞEFİKA KUTLUER; POP DÜNYASININ KLASİKLERİ “BEATLES” VE “ELVİS PRESLEY”İN UNUTULMAZ PARÇALARINI BAROK TARZDA “EUROPEAN BAROQUE PLAYERS” EŞLİĞİNDE SESLENDİRİYOR.

Uluslararası alanda başarıları ve imza attığı ilginç projeleri ile tanınan flüt solistimiz Şefika Kutluer klasik müzik repertuarının en zor ve gözde eserlerini Berlin Filarmoni, Royal Filarmoni gibi dünya çapında ünlü orkestralarla seslendirip çok beğenilen CD kayıtları yaparken zaman zaman da ilginç projelere imza atmaktadır. Daha önce ünlü tangoları senfonik orkestra eşliğinde seslendirmiş ve Bach’ın eserlerini Jazz’a uyarlayarak 2 CD halinde piyasaya sürmüş idi. Ayrıca Kutluer’in imza attığı “cross-over” projeler arasında; 2000 yılında ilk kez sevilen Tango’ların sen fonik orkestra eşliğinde flüt ile seslendirildiği bir CD, kendisi adına yapılan beste olan “Sefika’s Menuetto” isimli eserin de yer aldı ğı “Latin Romance” isimli CD’si ve yine dünyada ilk kez Portekiz Fado’larını flütle kaydettiği Fado CD’si bulunmaktadır. Kutluer bu Latin dünyanın da en çok takip edilen klasik müzik sanatçıları arasına girmiştir.

Şimdi de Kutluer pop dünyasının klasikleri “Beatles” ve “Elvis Presley”in unutulmaz parçalarının barok tarzda klasik müziğe uyarlanmış eserleri ile 26 Kasım 2021’de European Baroque Players eşliğinde sahne alıyor.

Beatles ve Elvis Presley’in dillerden düşmeyen eserlerini besteci, aranjör, piyanist ve şef olarak yaptığı çalışmalarla dünya çapında bir müzisyen olan Peter Breiner Vivaldi ve Bach’ın eserleri ile harmanlayıp bağdaştırarak Barok tarzda düzenlemiş.

Breiner’ın “Beatles Concerto Grosso No:2 adlı eserinde; Beatles’dan “A Hard Day’s Night” dinlerken Vivaldi 4 Mevsim’den İlkbahar’ı, “And I Love Her”ü dinlerken yine İlkbahar konçertosunu; “Paperback Writer”ı dinlerken Sonbahar konçertosunu duyacaksınız.

Breiner’ın “Beatles Concerto Grosso No:3 adlı eserinde ise Bach’ın 2 nolu suitindeki Uvertür, Rondo, Sarabande, Bourree, Polonaise ve Badineri’sinin hayali ile Beatles’ın “The Long and Winding Road”, “Eight Days a Week”, “She is Leaving Home”, “We can Work It Out”, “Hey Jude” ve “Yellow Submarine” isimli “hit” eserlerini Şefika Kutluer’in flütünden Barok tarzda dinleyeceksiniz.

Breiner’ın Elvis Presley’in meşhur eserleri üzerine yine Barok tarzda tekrar yazdığı Flüt Konçerto Grosso no:2 de Şefika Kutluer bu sefer bizlere Elvis’in dünyasında bir Barok yolculuk yaptıracak.

Peter Breiner da dünya piyasasındaki 100’den fazla CDsi ve birçok beste ve aranjeleri ile en popüler olmuş klasik müzisyenler arasındadır.

 

BİLETLER biletantalya.com‘dan temin edilebilir.

Katkılarından dolayı Antalya Muratpaşa Belediyesi’ne teşekkür ederiz.