10 Ekim 2012

Kazakistan Oda Orkestrası

Kazakistan’dan ülkemize ilk kez gelecek olan bu orkestra da, doğu ile batı kültürlerinin sentezini sunacak, çok ilginç bir örnek teşkil etmektedir. Kazak sanatçıların klasik müzikteki üstün seviyelerini görmek için kaçırılmaz bir fırsat…

PROGRAM

Elgar- Serenade for strings   

Vivaldi- Double Violin Concerto In A Minor  

Sarasate- Navarra

 

—ARA—A. Serkebayev- ” Shalkyma” -piece for Orchestra

Popular Arias

Mendelssohn- String Symphony No.6 in E flat major 
 

Kazakistan Oda Orkestrası


Kazakistan Oda Orkestarsı ulusal ve uluslararası yarışmaları kazanmış müzisyenlerden oluşmaktadır.

Orkestranın yüksek profesyonellik düzeyi ve en küçük detaya dahi dikkat etme özelliği, üstün birliktelikte kendine has bir stil yaratılmasını sağlamıştır ve bu sayede Kazak Oda Orkestrası sadece Kazakistan’da değil ülke sınırlarının çok ötesinde de halkın büyük beğenisini kazanmaktadır.

Orkestra; Fransa, İngiltere, Polonya, Hindistan, Rusya ve ABD coğrafyasında birçok konser turnesine çıkmıştır. Orkestranın yabancı ülkelerdeki performansları Kazak bestecilerin yaratıcılığını teşvik etmek, yabancı şef ve solistlerle işbirliği yapmak ve uluslararası festivallere katılmak amaçlarına hizmet etmektedir. Konserlerde; M.Tulebayev, G.Zhubanova, T.Kazhgaliyev, A.Serkebayev, S.Erkimbekov, A.Raimkulova ve G.Uzenbayeva gibi Kazak bestecilerin eserlerinden oluşan milli eserlere özellikle yer verilmektedir.